Як стати студентом зарубіжного ТОП-університету

Перед вступом до ВНЗ багато старшокласників питають нас, яким чином можна потрапити до ТОП-університетів світу. Ми маємо багатий досвід у зарахуванні студентів в провідні виші різних країн і хочемо розповісти про алгоритм та шанси вступу.

Згідно з останнім релізом шанованого світового рейтингу QS до найпопулярніших ТОП-вишів можна віднести:

  • США: MIT, Stanford, Harvard, California Institute of Technology, University of Chicago, University of Pennsylvania, Yale, Columbia, Princeton;
  • Європа: University of Oxford, University of Cambridge, Imperial College London, University College London, Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne, University of Edinburgh, Sorbonne.

Вартість навчання в таких вишах варіюється від 27 тис. фунтів до 78 тис. доларів на рік. До них приймаються менш як 10% від всіх охочих, тому, щоб вступити до таких університетів, потрібно розуміти наступне:

  1. Майже всі з них бажають бачити шкільний диплом міжнародного зразка (IB Diploma, АР тощо). Тільки в деякі ВНЗ США можна подаватися з українським дипломом, проте шанси на успіх у таких аплікантів будуть дуже малі. Тому ми рекомендуємо як мінімум за 4 роки перед вступом до бажаного ВНЗ отримувати освіту в міжнародній школі в Україні або за кордоном.
  2. Підготовка до вступу займе 2-3 роки, адже майбутній студент має досконало знати мову навчання (рівень не менший за TOEFL 100/IELTS 7.5, TestDaF/Goethe-Zertifikat C1 для Німеччини та DELF/DALF/TCF С1 для Франції). Академічні результати абітурієнта також мають бути на найвищому рівні. Окрім цього, призові місця, грамоти та нагороди в олімпіадах з математики, фізики, біології, хімії дуже важливі. Наприклад, MIT заохочує своїх майбутніх студентів до участі в міжнародних наукових олімпіадах, таких як International Biology Olympiad (IBO), International Chemistry Olympiad (IChO) та International Olympiad in Informatics (IOI) або у змаганнях з робототехніки FIRST Robotics, Zero Robotics, BattleBots IQ.
  3. Для складання вступних іспитів SAT/ACT потрібно розуміти спеціальну термінологію англійською мовою та знати структуру цих іспитів. Тому, до них бажано готуватися зі спеціальними викладачами. І ми, в BN Education, маємо таких викладачів у нашому «Центрі підготовки студентів».
  4. Іншим важливим аспектом вступу є вміння правильно та структуровано писати есе, а для вступу до ТОП-університетів потрібно писати 2-5 есе на різноманітні теми. І з цим ми також готові допомогти нашим абітурієнтам.
  5. ТОП-університети хочуть бачити серед своїх студентів не тільки дітей, які прекрасно навчаються, але які є всебічно розвинутими особистостями. Так, вишами дуже поважаються призові місця на міжнародних спортивних змаганнях та будь-яких інших активностях. Також, чудово сприймається участь у благодійних проєктах, виставках та ярмарках, наприклад: Regeneron International Science & Engineering Fair (ISEF), Intel Science Talent Search (STS), Google Global Science Fair, Davidson Fellows.

Важливо зазначити, що дедлайни з подачі документів до ТОП-університетів спливають як правило в жовтні-листопаді року, що передує року вступу, і абітурієнтам це важливо врахувати. Зазвичай, ми беремо ці турботи на себе та контролюємо процес подачі документів до ВНЗ.

Якщо ви як абітурієнт ставите перед собою за цілі багато вчитися, пізнавати та розвивати себе, позитивно впливати на своє оточення, тоді ви зможете досягти успіху при вступі до світового ТОП-університету. А ми в BN Education, обов’язково вам допоможемо.